15
30
45
63

Do maratonu Pozostało

DATA
Slider

Aktualności

6. Ultramaraton Powstańca 1944-2020 - najważniejsze informacje

Kilka najważniejszych informacji organizacyjnych na temat zbliżających się zawodów, które w tym roku odbywają się pod specjalnym nadzorem.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z informacjami, są tu zawarte również informacje dotyczące środków bezpieczeństwa i obostrzeń, które przydadzą Ci się podczas przygotowania jak i w trakcie samych zawodów.

 UWAGA ZAWODNICY ZE SZTAFET

W tym roku nie jest organizowany transport sztafet na punkty zmian.

Każdy uczestnik sztafety otrzyma numer startowy.

Tylko jeden numer posiada chip do mierzenia czasu całej sztafety – WAŻNE – numer startowy z chipem musi mieć osoba, która biegnie ostatni odcinek.

Zawodnicy w sztafetach ustalają podział odcinków we własnym zakresie i nie muszą zgłaszać tego do Organizatora. 

START I META IMPREZY

Hala sportowa w Wieliszewie, ul. Modlińska 65

BIURO ZAWODÓW – hala sportowa, ul. Modlińska 65

Biuro zawodów będzie czynne przez 3 dni:

Czwartek (30.07.2020 r.): 12.00-20.00w czwartek biuro zawodów wyjątkowo będzie zlokalizowane w Warszawie, na parkingu przy Pałacu Kultury i Nauki (w czwartek jak już będziemy na miejscu poinformujemy Was za pomocą naszego profilu na FB gdzie dokładnie będzie można nas znaleźć).

Piątek (31.07.2020 r.): 12.00 - 20.00 – hala sportowa w Wieliszewie, ul. Modlińska 65

Sobota (01.08.2020 r.): 10.00 – 21.00 – hala sportowa w Wieliszewie, ul. Modlińska 65

W ramach pakietu startowego* otrzymasz:

- numer startowy

- opaskę biało-czerwoną na ramię

- opaskę na rękę – musisz ją mieć w dniu imprezy, na jej podstawie będzie wydawane jedzenie w bufetach na trasie i w strefie zawodnika przy hali sportowej oraz będziesz mógł skorzystać z masaży.

*Jeżeli odbierasz numer startowy dla znajomego pamiętaj o tym, że musisz zostawić nam oryginał karty zgłoszeniowej i oświadczenia, podpisany przez daną osobę.  Bez tych dokumentów nie ma możliwości odebrania czyjegoś pakietu startowego.

Jeżeli odbierasz numery dla całej sztafety – musisz mieć karty zgłoszeniowe i oświadczenia wszystkich zawodników.

Jeżeli odbierasz numer startowy sam – kartę zgłoszeniową i oświadczenia otrzymasz od nas do podpisu, więc ich nie drukuj.

Osoby, które będą odbierały pakiety muszą zdezynfekować ręce, zakrywać usta i nos, a  jeśli będzie kolejka muszą zachować odległość. Organizatorzy będą mieli płyn dezynfekujący.

DEPOZYT

Będzie zlokalizowany w hali sportowej – ul. Modlińska 65.  Czynny od godz. 5.00 do 6.15. Następnie od godz. 8.00 do 17.00

STREFA ZAWODÓW

Strefą zawodów jest strefa START/META, STREFA 1, STREFA STARTOWA, STREFA ZAWODNIKÓW/REGENERACYJNA, PUNKTY ODŻYWCZE I STREFY ZMIAN.

Każda strefa będzie wyznaczona taśmami, barierkami, oznakowana i koordynowana przez organizatorów, którzy będą dbali o to aby w wyżej wymienionych strefach nie przebywało więcej niż 250 osób.  Poza terenami wyznaczonymi organizator nie ponosi odpowiedzialności za skupiska, jednak będzie się starał dbać by takie nie powstawały. Wejście do stref możliwe jest po zdezynfekowaniu rąk i zakryciu ust i nosa.

STREFA START/META

START BIEGU

Start zawodów podzielony jest na 2 tury, tak by w każdej wystartowało nie więcej niż 250 osób.

6.30 – start I tury – zawodnicy indywidualni z numerami otrzymanymi w pakiecie od 70 do 300 numeru + 20 numerów z puli organizatora

6.33 – start II tury – zawodnicy indywidualni z numerami otrzymanymi w pakiecie od 301 wzwyż plus zawodnicy startujący w sztafecie.

Start I tury będzie miał oprawę honorową i zawodnicy po starcie pierwsze 500 metrów będą biegli z flagami wolnym tempem, zawodnicy z drugiej tury wyruszą za nimi po 3 minutach – każdy zawodnik swoim tempem.

Każdy zawodnik, który ma numer startowy i przybędzie na miejsce zawodów proszony jest zdezynfekowanie rąk, założenie maseczki lub buffa i ustawienie się od razu w swojej strefie.

O godz. 6.10 odbędzie się odprawa dla uczestników biegu. Nie każdy zawodnik musi być obecny na odprawie – będą tam podane informacje, które zawarte są w tym mailu oraz kilka wskazówek odnośnie samej trasy.

Następnie nastąpi rozgrzewka.

Następnie minutą ciszy i hymnem Polski upamiętnimy bohaterów Powstania Warszawskiego.

PUNKTY KONTROLNE

Na trasie biegu będzie łącznie 14 punktów kontrolnych, w tym 6 z bufetami regeneracyjnymi. Na każdym punkcie będą stali żołnierze.

Przed punktem kontrolnym trzeba zasłonić usta i nos.

Na pierwszym punkcie (zmian) tj. Al. Róż (7 km) dostaniesz od żołnierza smycz. Kolor czerwony –sztafety, kolor czarny – bieg indywidualny.

Na kolejnym punkcie (historycznym) dostaniesz od żołnierza „kartę powstańca” – którą dołączysz do smyczy. Na kolejnych punktach zmian i historycznych żołnierze użyją dziurkaczy, którymi będą zaznaczać  na „karcie powstańca” Twoją obecność.

W całości skompletowaną kartę - sztafety sobie przekazują – a zawodnicy indywidualni biegną z nią całą trasę.

PUNKTY ZMIAN

W tym roku nie zapewniamy transportu dla sztafet, prosimy o zorganizowanie takowego, we własnym zakresie. Poniżej punkty zmian, wraz ze współrzędnymi.

Pierwszy PUNKT ZMIAN, Al. Róż,/Leśna – wiata WTC współrzędne – (52.443569, 20.923290) – 7 km biegu

Drugi PUNKT ZMIAN, Krubin, zjazd z ul. Nowodworskiej w lewo przy kapliczce (skrzyżowanie Nowodworskiej i Łabędziowej), wiata turystyczna w lesie – (52.431235, 20.824028) 15,5 km biegu

Trzeci PUNKT ZMIAN, Łowisko Okoń, ul. Nowodworska – (52.447298, 20794654), 25,5 km biegu

Czwarty PUNKT ZMIAN,  Sikory, , ul. Główna 49 –  (52.481579, 20.828794), 35,7 km biegu

Piąty PUNKT ZMIAN, Poddębie, Sosnowa 38, (52.480711, 20.906267), 44,7 km

Szósty PUNKT ZMIAN, Dynioland, wiata przy Willowej 57,2– (52.468975, 20.972770),  59,3 km biegu

BUFETY

Bufety będą zaopatrzone w wodę, banany, arbuzy, ciasto. Na wszystkich bufetach (oprócz Al. Róż ) będą dodatkowo izotoniki.

Na każdym punkcie odżywczym będzie osoba, która będzie dezynfekowała ręce osobom, które przybiegają na punkt. Osoby, które pojawiają się na punkcie maja obowiązek zakrycia ust i nosa i zdezynfekowania rąk.

W strefach bufetu będzie wyznaczona osoba/osoby, które zapewnią obsługę tego miejsca.

Zawodnik może skorzystać z dostępnych produktów tylko po dezynfekcji dłoni;
w strefie bufetów nie ma możliwości odpoczynku. Sugerujemy odpoczynek w pobliżu niej. Wówczas dopuszczalna jest pomoc supportu, ale jedynie w odległości nie dalszej jak 150 m od strefy bufetowej;
W strefie bufetów jednocześnie znajdować się ograniczona liczba zawodników. Organizator zastrzega sobie prawo do wstrzymania zawodników przed wejście do strefy bufetów jeśli znajdować się będzie w niej zbyt duża liczba osób / czas wstrzymanych zawodników nie będzie odliczany / zawodnik może zrezygnować z korzystania z bufetu lecz ma obowiązek przebiec przez ewentualną wyznaczoną matę pomiaru czasu;

W związku z tym, że bufety są zarówno punktami zmian będą wydzielone tam strefy:

- dla oczekujących

- dla dobiegających

Bufet będzie tylko w strefie „dla dobiegających”.

Każdy z „oczekujących” będzie w końcu „dobiegającym” marzącym o pełnym bufecie.

Na trasie będą dodatkowe punkty nawodnienia zorganizowane przez mieszkańców Gminy Wieliszew. Na trasie będą również zorganizowane kurtyny wodne.

Mimo wszystko zawodnicy muszą być zaopatrzeni we własną wodę i energetyki – z doświadczenia wynika, że na biegu jest zawsze gorąco. Obowiązkowo również zawodnicy muszą mieć ze sobą nakrycia głowy – od Krubina znaczna część trasy prowadzi przez otwarte tereny, pola i łąki, dlatego tak istotne jest zabezpieczenie nakrycia głowy.  

PRZEPAKdostępny na piątym punkcie zmian w Poddebiu, przy ulicy Sosnowej 38 – Sklep u Halinki J. Rzeczy do przepaku zostawiamy w samochodzie, który będzie dostępny na terenie zawodów i będzie oznakowany.

STREFA ZAWODNIKA/REGENERACJI

Przy hali sportowej będzie zorganizowana Strefa Zawodnika. Wstęp na nią będzie możliwy jedynie z numerem startowym i z opaską, którą dostaniecie w Biurze Zawodów. Dostępne będą tam dla Was:, namiot z masażami wykonywanymi przez ProReh-Rehabilitacja, Masaż, Fizjoterapia, prysznice oraz posiłek regeneracyjny – wydawany po okazaniu opaski na ręku. Posiłki będą wydawane w zamkniętych opakowaniach.

Opuszczając Strefę Zawodnika będziesz musiał zdjąć opaskę i nie będzie już możliwości ponownego wejścia.

Dla uczestników będą przygotowane namioty polowe, prysznice, w tych miejscach będzie koordynator, który będzie pilnował bezpieczeństwa sanitarnego. 

W strefie regeneracji, jak i w pozostałych strefach będą dostępne dla uczestników płyny do dezynfekcji.

Środki higieny osobistej dla osób korzystających z pryszniców w strefie każdy z uczestników zapewnia sobie we własnym zakresie.

DEKORACJA i NAGRODY

Dekoracja zawodników odbędzie się ok godz. 15.00.

Najważniejsze w biegu jest uczczenie pamięci poległych bohaterów Powstania Warszawskiego, ale biegniecie również po nagrody, którymi będą karty upominkowe SODEXO o następujących wartościach:

Kat. OPEN K i M

I miejsce – 500 zł

II miejsce – 350 zł

III miejsce – 250 zł

Kat. wiekowe K i M

I miejsce – 200 zł + puchar

II miejsce – 150 zł + puchar

III miejsce – 100 zł + puchar

 SZTAFETY

1 MIEJSCE – 300 zł + upominki

II MIEJSCE – 250 zł + upominki

III MIEJSCE – 150 zł + upominki

Każda sztafeta dostaje pamiątkową statuetkę

Dla każdego startującego zawodnika pamiątkowy medal.

DODATKOWO

Nagrody w postaci voucherów na bieg ufundowany przez Kierunek Ultra na Ultra Hańczę.

Nagrody w postaci wieszaków na medale od Krzywe Dechy.

Vouchery na masaż dla zwycięzców w kat. OPEN ufundował Pro-Reh rehabilitacja i fizjoterapia.  

PLAN MIASTECZKA i PARKINGI

Patrz załącznik ;) Prosimy o ustawianie samochodów na wyznaczonych parkingach.

Parking przy kościele będzie wyłączony z użytku, więc prosimy o nie zostawianie tam samochodów.

DOJAZD

Do Wieliszewa jest również dogodny dojazd komunikacją miejską.

Z Warszawy SKM linii S3 do stacji Legionowo.

Z Legionowa autobus linii L-11 do przystanku Polna. Autobusy L-11 przyjmują kartę miejską (1 i 2 strefa) oraz bilety ZTM od dobowego w górę. (istnieje możliwość zakupu biletu u kierowcy)

WAŻNE:

Nie każdy czyta regulaminy, dlatego informujemy, że:

- limit czasu na pokonanie trasy to 10h

- do Sikor limit czasu na pokonanie trasy wynosi 5h (po tym czasie wszystkie bufety i posterunki na trasie do Sikor są zamykane)w tym miejscu będzie prowadzony pomiar czasu J

- bez butów nie pobiegniesz

- niestety Twój pies nie może z Tobą pobiec

- obok zawodnika nie może jechać osoba towarzysząca na rowerze

- obowiązkowo nr startowy musi być zamieszczony z przodu koszulki

- każdy uczestnik na starcie, na mecie, w punktach zmian, punktach regeneracyjnych musi zasłonić usta

W RAZIE PYTAŃ DZWOŃ J

Tadeusz: 797-004-915

Ania Z: 797-004-904

Jeżeli będziesz miał na miejscu pytania - szukaj osób w charakterystycznych koszulkach ORGANIZATOR GMINA WIELISZEW.

Do zobaczenia w niedzielę J

ORGANIZATOR

Gmina Wieliszew

WSPÓŁORGANIZATOR

Powiat Legionowski

PARTNERZY

32. Dywizjon Rakietowy OP w Olszewnicy Starej

POLONUS

Fundacja Kierunek Ultra

Nadleśnictwo Jabłonna

PRO- REH Rehabilitacja i Fizjoterapia

Wspólnota Pismo Samorządu Terytorialnego

Ad Republic

Weron

SPONSORZY

TBS Wieliszew

IMPREZA OBJĘTA PATRONATEM

Muzeum Powstania Warszawskiego