15
30
45
63

Do maratonu Pozostało

DATA
Slider

Idea Biegu

W naszej małej społeczności staramy się pielęgnować i uczyć młode pokolenia historii Polski, ale również i tej naszej lokalnej. Organizujemy spotkania z kombatantami, odwiedzamy zabytkowe miejsca, powstaje również wiele inicjatyw lokalnych. Drugim niezmiernie ważnym atutem naszej Gminy jest wielkie zaangażowanie mieszkańców w aktywne uprawianie sportu. Stworzyliśmy wiele wydarzeń, które powoli stają się naszą wizytówką. A Ultramaraton Powstańca jest właśnie połączeniem tego wszystkiego, co jest niezmiernie ważne w życiu mieszkańców Gminy Wieliszew. Potężna dawka wiedzy historycznej, dużego wspólnego wysiłku i integracji. Chcemy się tym dzielić tym co najlepsze w naszej gminie, dlatego cieszy nas, że tak wiele osób bierze gościnnie udział w naszych imprezach, przez co mamy możliwość promowania naszej Gminy w wyjątkowy sposób.

W 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na wymagającej trasie o długości 63 km indywidualnie lub w sztafetach (od 2 do 7 osób) zawodnicy będą musieli przebyć szlak "kuriera powstańczego" i zaliczyć kolejne punkty kontrolne i punkty zmian, związane z historycznym szlakiem Polski Walczącej. Na każdym z nich uczestnicy zbierają pieczątki.

Punkty kontrolne i zmian obsługiwane są przez żołnierzy z 32.Wieliszewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej im. gen. dyw. Gustawa Konstantego Orlicz-Dreszera z Olszewnicy Starej.